Nejkrásnější wellness & SPA centra a autokempy Evropy

Zpomalte a na chvíli se uvolněte! Žijete přeci jen jednou a vaše životní tempo nemusí vydržet věčně. Dopřejte občas svému tělu luxus a nechte se jenom hýčkat! Dovolujeme si vám doporučit několik exkluzivních míst, na která rozhodně jen tak nezapomenete. Ještě dlouho při vzpomínce na dovolenou strávenou v jednom z uvedených resortů vás zahrne euforie a pocit blaha. Wellness a spa aktivity mají obvykle blahodárný účinek jak pro tělo, tak pro ducha. V principu slovo wellness znamená cestu k harmonii ducha, mysli a těla. Tento druh relaxace je vhodný především pro všechny, kteří mají zodpovědnou práci a jsou často vystavování stresu a vypětí. Při návštěvě wellness centra zažijete příjemné uvolnění, pocit regenerace a zaručeně se odpoutáte od hektického života tam venku.

wellness-kempy-evropy

Wellness Park Gyenesdiás (Maďarsko)

Největší jezero ve střední Evropě Balaton vás zaručeně očaruje. Krásná příroda, průzračně čistá voda a nádherné upravené pláže si vás zaručeně podmaní a věřte, že si budete připadat jako  na dovolené u moře. Nejeden spisovatel a básník krásy jezera zvěčnil ve svém literárním díle.  Jezero Balaton, ležící v Maďarsku, dnes zažívá, zvláště u českých turistů, velikou renesanci. A kvalita služeb v místních hotelech a rekreačních střediscích se od dob, kdy se sem hojně jezdilo za socialismu, velice změnila.  U jezera se dnes nachází samé luxusní resorty, ve kterých vám nabídnou špičkovou péči a různé volnočasové zaměření. Jedním z nich je i  Wellness Park Gyenesdiás, který si ve svém komfortu a standardech nezadá s prvotřídními středisky v západní Evropě.

Wellness--Park-Gyenesdiás-3

Kemp Holmernhof (Německo)

Přemýšlíte kam se vydat se svým obytným vozem na dovolenou? Nemusíte jezdit zas až tak daleko. Jedna ze soudních spolkových zemí v Německu – Bavorsko, je jako dělaná pro kempování a rekreaci a to celoročně. Naleznete zde spoustu kulturních a přírodních pozoruhodností. Pokud se do této oblasti vydáte, tak vám jednoznačně doporučujeme kemp Holmernhof, který se nachází v lázeňské obci Bad Füssing. Tato malebná obec a její okolí vám nabízí mnoho možností, jak pro odpočinek spojený s lázeňskými procedurami, tak pro aktivně strávené chvíle. Luxusní lázeňské služby a příjemní lidé vám pomohou zapomenout na všechny starosti a odplout na vlnách euforie.

Kemp-Holmernhof--3

Karavan Park Sexten (Itálie)

Pokud jste milovníky nedotčené přírody obklopené krásnými horskými štíty, tak vám směle doporučujeme navštívit Karavan Park Sexten ležící v Itálii. Tento resort najdete v Jižním Tyrolsku v Dolomitech, poblíž hranice s Rakouskem. Otevřou se vám zde nádherné přírodní scenérie včetně veškerého zázemí pro sportovní vyžití a relaxaci zároveň. Harmonicky na tomto místě spojíte táboření s wellness aktivitami. A večer budete usínat za příjemného šumění horského potůčku. V kempu se můžete samozřejmě ubytovat ve vlastních obytných vozech nebo karavanech. Kromě zasíťovaných míst pro kempování jsou zde krásné dřevěné chatky a chaloupky s veškerým vybavením.  Jistě vaši pozornost upoutají tzv. stromové domy, což jsou v podstatě bytelné sruby postavené přímo na stromech. Pokud jste gurmáni, tak si zde jistě užijete kulinářské speciality ve třech různých restauracích. A pokud hodláte kemp navštívit s malými dětmi, tak na ně tu také čeká spousta zábavy. K dispozici budou mít hřiště a večer si s nimi můžete třeba upéci buřta na ohni.

Karavan-Park-Sexten-(Itálie)-1

Camping Beauséjour – Sérignan (Francie)

Dovolená v kouzelné a romantické Francii vás jistě zláká nejen na své víno, hrady á zámky, ale i na krásné písečné pláže na pobřeží Středozemního moře. Dovolujeme si vás pozvat do vyhlášené oblasti, kde se snoubí pobřeží se slunnými písčitými plážemi a lagunami s kulturními a historickými památkami, to vše je dobarveno pozoruhodným středomořským ekosystémem.  V tomto ráji naleznete letovisko zvané Camping Beauséjour u města Sérignan. Kemp se rozprostírá na překrásné ekologické pláži. Zaručeně vás ohromí fascinující pohled z kempu na moře a „nekončící“ kilometry dun bílého písku. Čistý vzduch prosycený mořskou vodou jsou tím nejlepším místem k vaší zdravotní rekreaci. Všechny stresující vjemy a myšlenky, které vás pronásledují z domova, odfoukne jemný přímořský větřík a vy se budete soustředit jenom na sebe a odevzdaně se necháte unášet na vlnách blaženosti.

Camping-Beauséjour-–-Sérignan-2