Nejkrásnější wellness & SPA centra a autokempy Evropy

Zpomalte a na chvíli se uvolněte! Žijete přeci jen jednou a vaše životní tempo nemusí vydržet věčně. Dopřejte občas svému tělu luxus a nechte se jenom hýčkat! Dovolujeme si vám doporučit několik exkluzivních míst, na která rozhodně jen tak nezapomenete. Ještě dlouho při vzpomínce na dovolenou strávenou v jednom z uvedených resortů vás zahrne euforie a pocit blaha. Wellness a spa aktivity mají obvykle blahodárný účinek jak pro tělo, tak pro ducha. V principu slovo wellness znamená cestu k harmonii ducha, mysli a těla. Tento druh relaxace je vhodný především pro všechny, kteří mají zodpovědnou práci a jsou často vystavování stresu a vypětí. Při návštěvě wellness centra zažijete příjemné uvolnění, pocit regenerace a zaručeně se odpoutáte od hektického života tam venku.

wellness-kempy-evropy

Wellness Park Gyenesdiás (Maďarsko)

Největší jezero ve střední Evropě Balaton vás zaručeně očaruje. Krásná příroda, průzračně čistá voda a nádherné upravené pláže si vás zaručeně podmaní a věřte, že si budete připadat jako  na dovolené u moře. Nejeden spisovatel a básník krásy jezera zvěčnil ve svém literárním díle.  Jezero Balaton, ležící v Maďarsku, dnes zažívá, zvláště u českých turistů, velikou renesanci. A kvalita služeb v místních hotelech a rekreačních střediscích se od dob, kdy se sem hojně jezdilo za socialismu, velice změnila.  U jezera se dnes nachází samé luxusní resorty, ve kterých vám nabídnou špičkovou péči a různé volnočasové zaměření. Jedním z nich je i  Wellness Park Gyenesdiás, který si ve svém komfortu a standardech nezadá s prvotřídními středisky v západní Evropě.

Wellness--Park-Gyenesdiás-3

SPA a Wellness letovisko TOILA SPA (Estonsko)

Category : Wellness & SPA, Zimní dovolená · No Comments · by Říj 26th, 2015

Další oázou klidu a pohody, kterou vám můžeme s čistým srdcem doporučit je přímořské letovisko a lázně Tolia Spa v Estonsku. Pokud jste v Estonsku ještě nikdy nebyly, tak to určitě musíte, co nejdříve napravit. Dovolená strávená na pobřeží Baltského moře a navíc přímo v tomto areálu, je ideální očistou ducha i těla. V areálu najdete známý lázeňský hotel a karavan park se vším potřebným zázemím pro vašeho čtyřkolého miláčka. Pokud by vás snad omrzely všemožné vodní radovánky a procedury, tak můžete podniknout výlet do blízkého okolí, do parku Toila Oru nebo do 2 hodiny vzdáleného hlavního města Estonska, Talinu.  Ubytování je možné přímo v hotelu, kde jsou často pořádány nejrůznější konference a semináře. Hotel je svou kapacitou uzpůsoben na konference pro cca 80 lidí. U hotelu se nachází krásný kemp usazený v provoněném borovicovém háji. K dispozici tu máte zhruba 22 kempovacích míst pro přívěsy, karavany a obytné vozy. Hned vedle můžete využít malou leč útulnou saunu, kuchyň a stále čisté sprchy s toaletami.

TOILA-SPA-2

Kemp Holmernhof (Německo)

Přemýšlíte kam se vydat se svým obytným vozem na dovolenou? Nemusíte jezdit zas až tak daleko. Jedna ze soudních spolkových zemí v Německu – Bavorsko, je jako dělaná pro kempování a rekreaci a to celoročně. Naleznete zde spoustu kulturních a přírodních pozoruhodností. Pokud se do této oblasti vydáte, tak vám jednoznačně doporučujeme kemp Holmernhof, který se nachází v lázeňské obci Bad Füssing. Tato malebná obec a její okolí vám nabízí mnoho možností, jak pro odpočinek spojený s lázeňskými procedurami, tak pro aktivně strávené chvíle. Luxusní lázeňské služby a příjemní lidé vám pomohou zapomenout na všechny starosti a odplout na vlnách euforie.

Kemp-Holmernhof--3

Karavan Park Sexten (Itálie)

Pokud jste milovníky nedotčené přírody obklopené krásnými horskými štíty, tak vám směle doporučujeme navštívit Karavan Park Sexten ležící v Itálii. Tento resort najdete v Jižním Tyrolsku v Dolomitech, poblíž hranice s Rakouskem. Otevřou se vám zde nádherné přírodní scenérie včetně veškerého zázemí pro sportovní vyžití a relaxaci zároveň. Harmonicky na tomto místě spojíte táboření s wellness aktivitami. A večer budete usínat za příjemného šumění horského potůčku. V kempu se můžete samozřejmě ubytovat ve vlastních obytných vozech nebo karavanech. Kromě zasíťovaných míst pro kempování jsou zde krásné dřevěné chatky a chaloupky s veškerým vybavením.  Jistě vaši pozornost upoutají tzv. stromové domy, což jsou v podstatě bytelné sruby postavené přímo na stromech. Pokud jste gurmáni, tak si zde jistě užijete kulinářské speciality ve třech různých restauracích. A pokud hodláte kemp navštívit s malými dětmi, tak na ně tu také čeká spousta zábavy. K dispozici budou mít hřiště a večer si s nimi můžete třeba upéci buřta na ohni.

Karavan-Park-Sexten-(Itálie)-1

5 úžasných kempů v Evropě

Kempování se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Mnoho mladých rodin dává přednost dovolené strávené v kempu před standardní dovolenou v hotelu. A důvodem jsou nejen finance, ale také to, že kempy často bývají na klidných místech v těsné blízkosti přírody nebo jiných pozoruhodností.

5-nejkrasnejsich-kempu-evropy

Tipy na zimní dovolenou

Category : Tipy na cesty, Zimní dovolená · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Nejlepší sjezdovky Evropy

Svatý Mořic (Švýcarsko)

Nejslunečnější místo Švýcarska nabízí hned tři lyžařské zóny, které jsou propojené. Milovníci zimních sportů tam najdou vyžití na sjezdovkách o celkové délce 350 kilometrů. Pouze třetina svahů má označení modrá, tedy lehká. Zbývající jsou červené a černé – pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. K nejtěžším patří olympijská sjezdovka z vrcholu Corviglie.

Val Gardena (Itálie)

Nejoblíbenější lyžařská oblast Itálie vyhrála řadu anket o nejlepší zimní středisko. Lidem nabízí výborné podmínky. Lyžaři tam najdou dohromady 175 kilometrů propojených sjezdovek. Ve Val Gardena si zájemci mohou vyzkoušet sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech – Gardenissima.

Zillertal (Rakousko)

Údolí Zillertal představuje jednu z největších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp. Region nabízí návštěvníkům 662 kilometrů sjezdovek. Největšími propojenými oblastmi jsou ZillertalArena a Hochzillertal. Tamní ledovec Hintertux(3 250 metrů) nabízí jako jediný ledovec v Rakousku celoroční lyžování.

Chamonix (Francie)

Chamonix je pro Čechy jedno z nejlépe dostupných francouzských lyžařských středisek. Je to malebné horské město, nad kterým se tyčí úchvatný masiv Mont Blanku. Chamonix je oblíbeným místem všech milovníků jízdy ve volném terénu. Světoznámý sjezd „ValléeBlanche“ se svými dvaceti kilometry jízdy panenskou přírodou je celoživotní zážitek. Doporučuje se však pouze za doprovodu zkušeného horského průvodce.

Kempy v oblíbených lyžařských střediscích

Kemp v SaasFee (Švýcarsko)

Kromě vyhlášeného střediska Svatý Mořic patří ve Švýcarsku k oblíbeným místům lyžařů také Perla Alp SaasFee. Provoz na tomto ledovci, který se rozkládá mezi nejvyššími vrcholky švýcarských alp – pouhých dvacet kilometrů od vrcholu Matterhorn – je nepřetržitý. Karavanem, který je výhodný si na cestu půjčit, tam tak můžete vyrazit celoročně. Parkování je možné na rozlehlém parkovišti, které se nachází před vjezdem do města. V ceně jsou toalety s tekoucí vodou, za příplatek je elektrická přípojka. U parkoviště je navíc zastávka Skibusu. Protože do střediska vede typická horská cesta, řetězy jsou nezbytné.

Kemp „Trojúhelník“ (Rakousko)

Kemp je zasazený v malebné vesnici Ried, která leží 880 metrů nad mořem. Nachází se v pohraničí Rakouska, Itálie a Švýcarska. Vytváří tak ideální výchozí bod. Kemp se nachází ve středu šesti lyžařských středisek, mezi které patří například Venet, ledovec Kaunertal nebo Fendler. K parkování je v kempu vyhrazeno sedmdesát míst.

Hinterstoder (Rakousko)

Hinterstoder patří mezi rodinné lyžařské středisko. Parkoviště pro karavany se nachází hned u příjezdu do městečka a má rozlohu asi deset tisíc metrů čtverečních. Výhodou je, že leží v blízkosti sjezdovky. Na parkovišti jsou toalety a nedaleko i samoobsluha.

 

Ski CampingCorones (Itálie)

Místo je ideálním výchozím bodem pro milovníky zimních sportů. Kemp se nachází v moderní lyžařské oblasti Kronplatz, který tvoří devadesát kilometrů sjezdovek. Kromě toho lze v širokém okolí využívat i běžecké stopy nebo sáňkařské dráhy. V kempu je místo nejen pro karavan, ale i pro auta.

Půjčovny lyží

Pokud vyrážíte na hory a nemáte vlastní vybavení, nemusíte zoufat. V dnešní době jsou velmi rozšířené půjčovny lyží i snowboardů. Navíc řada velkých řetězců má i vlastní webové stránky, na kterých je možně rezervovat si vybavení online ještě před cestou. Takový postup má hned několik výhod. Například ušetříte čas v den příjezdu do střediska, protože sivybavení už jen vyzvednete. Určitě si předem porovnejte ceníky jednotlivých půjčoven. Narazíte totiž na velké rozdíly. Obecně platí, že pronájem lyží je dražší ve velkých střediscích.

Výhody obytného vozu

Přestože velká lyžařská střediska nabízejí návštěvníkům z celého světa luxusní hotely a penziony plné komfortu, ne každý si to může dovolit. A právě obytný vůz je ideálním řešením, jak strávit dovolenou v krásném prostředí oblíbených lyžařských středisek za rozumnou cenu. To, co v kempu zaplatíte za sedm dní, dáte v horském hotelu i za jednu noc.

maxcaravan-blog-banner