Nejkrásnější wellness & SPA centra a autokempy Evropy

Zpomalte a na chvíli se uvolněte! Žijete přeci jen jednou a vaše životní tempo nemusí vydržet věčně. Dopřejte občas svému tělu luxus a nechte se jenom hýčkat! Dovolujeme si vám doporučit několik exkluzivních míst, na která rozhodně jen tak nezapomenete. Ještě dlouho při vzpomínce na dovolenou strávenou v jednom z uvedených resortů vás zahrne euforie a pocit blaha. Wellness a spa aktivity mají obvykle blahodárný účinek jak pro tělo, tak pro ducha. V principu slovo wellness znamená cestu k harmonii ducha, mysli a těla. Tento druh relaxace je vhodný především pro všechny, kteří mají zodpovědnou práci a jsou často vystavování stresu a vypětí. Při návštěvě wellness centra zažijete příjemné uvolnění, pocit regenerace a zaručeně se odpoutáte od hektického života tam venku.

wellness-kempy-evropy

Karavan Park Sexten (Itálie)

Pokud jste milovníky nedotčené přírody obklopené krásnými horskými štíty, tak vám směle doporučujeme navštívit Karavan Park Sexten ležící v Itálii. Tento resort najdete v Jižním Tyrolsku v Dolomitech, poblíž hranice s Rakouskem. Otevřou se vám zde nádherné přírodní scenérie včetně veškerého zázemí pro sportovní vyžití a relaxaci zároveň. Harmonicky na tomto místě spojíte táboření s wellness aktivitami. A večer budete usínat za příjemného šumění horského potůčku. V kempu se můžete samozřejmě ubytovat ve vlastních obytných vozech nebo karavanech. Kromě zasíťovaných míst pro kempování jsou zde krásné dřevěné chatky a chaloupky s veškerým vybavením.  Jistě vaši pozornost upoutají tzv. stromové domy, což jsou v podstatě bytelné sruby postavené přímo na stromech. Pokud jste gurmáni, tak si zde jistě užijete kulinářské speciality ve třech různých restauracích. A pokud hodláte kemp navštívit s malými dětmi, tak na ně tu také čeká spousta zábavy. K dispozici budou mít hřiště a večer si s nimi můžete třeba upéci buřta na ohni.

Karavan-Park-Sexten-(Itálie)-1

Camping Lido (Itálie)

Category : Letní dovolená, Tipy na cesty, Wellness & SPA · No Comments · by Říj 26th, 2015

Možná máte oblast městečka Bibione v Itálii spojenou s populárními dovolenými, se kterými se v porevolučním období takřka roztrhnul pytel.  Tenkrát se na těchto plážích mluvilo skoro jenom česky. Dnes je situace trochu jiná, vyrostlo zde mnoho nových luxusních hotelů a resortů a toto krásné letovisko má rozhodně co nabídnout. Pokud přemýšlíte kam se vydat v létě na dovolenou se svým obytným vozem nebo s karavanem, tak kemp Camping Lido v Bibione je tím pravým letoviskem. Zažijete zde dovolenou plnou relaxace, odpočinku, ale i zábavy. Domů se vrátíte jako vyměnění a hlavně omlazení.

Camping-Lido-(Itálie)-2

Camping Beauséjour – Sérignan (Francie)

Dovolená v kouzelné a romantické Francii vás jistě zláká nejen na své víno, hrady á zámky, ale i na krásné písečné pláže na pobřeží Středozemního moře. Dovolujeme si vás pozvat do vyhlášené oblasti, kde se snoubí pobřeží se slunnými písčitými plážemi a lagunami s kulturními a historickými památkami, to vše je dobarveno pozoruhodným středomořským ekosystémem.  V tomto ráji naleznete letovisko zvané Camping Beauséjour u města Sérignan. Kemp se rozprostírá na překrásné ekologické pláži. Zaručeně vás ohromí fascinující pohled z kempu na moře a „nekončící“ kilometry dun bílého písku. Čistý vzduch prosycený mořskou vodou jsou tím nejlepším místem k vaší zdravotní rekreaci. Všechny stresující vjemy a myšlenky, které vás pronásledují z domova, odfoukne jemný přímořský větřík a vy se budete soustředit jenom na sebe a odevzdaně se necháte unášet na vlnách blaženosti.

Camping-Beauséjour-–-Sérignan-2

5 úžasných kempů v Evropě

Kempování se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Mnoho mladých rodin dává přednost dovolené strávené v kempu před standardní dovolenou v hotelu. A důvodem jsou nejen finance, ale také to, že kempy často bývají na klidných místech v těsné blízkosti přírody nebo jiných pozoruhodností.

5-nejkrasnejsich-kempu-evropy

TIP: Poznáváme Francii – 2-3. den – Poznáváme Paříž

Category : Letní dovolená, Tipy na cesty, Za poznáním · No Comments · by Bře 13th, 2015

Jako první doporučuje prostudovat webovou stránku http://www.vparizi.cz/doprava/jizdenky-a-listky-na-mhd-v-parizi. Z ní zjistíte, že nejbližší stanice Pařížské MHD (pěknou mapu najdete zde http://pariz.magicka-evropa.cz/images/metro.gif) jsou vzdálené jen pár stovek metrů od vašeho kempu.

Jaká místa v Paříži navštívit? Zde je několik webů, kde můžete čerpat inspiraci:

TIP: Poznáváme Francii – 1. den – Cesta do Paříže přes Německo do kempu Camping Paris Est – Homair Vacances

Category : Letní dovolená, Za poznáním · No Comments · by Bře 13th, 2015

První cílovou destinaci doporučujeme samozřejmě hlavní město Paříž. Poznat toto krásné město je za jeden den takřka nemožné, proto si rezervujeme 2 dny. Kde však zaparkovat a kempovat? Ideálním místem je kemp Camping Paris Est – Homair Vacances východně od Paříže. Fotogalerie a podrobné informace o tomto místě vč. cen najdete na stránkách populárního cestovatelského serveru www.camping.info. Bližší informace konkrétně o tomto kempu pak na adrese http://cs.camping.info/francie/ile-de-france/camping-paris-est-homair-vacances-7682. Domovská stránka kempu je www.homair.com/de/camping/paris-est. Adresa kempu je Camping Paris Est, 131 Boulevard des Alliés, 945.

TIP: Poznáváme Francii – plán cesty

Chcete prožít úžasnou dovolenou a uvidět přitom krásná místa? Vycestujte na 10 dní obytným vozem do Francie! Poznejte Paříž, Lyon, francouzskou riviéru, pláž Saint Tropez, památky a další krásná místa této země!

Zde je  plán cesty:

cr-nemecko-francie-italie-cr

Tipy na letní cestování

Category : Letní dovolená, Tipy na cesty · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Dovolená u moře

Tisíce Čechů míří každoročně za sluníčkem do Chorvatska. To se pyšní nejen čistým mořem a oblázkovými plážemi, ale i nádhernou přírodou. K oblíbeným lokalitám patří ostrov Krk. Ubytovat se tam můžete v hotelech, penzionech nebo apartmánech, ale také v kempech pro karavany. Pokud nemáte dost peněz na vlastní vůz, není v dnešní době nic snazšího než si ho vypůjčit.

Kemp Bunculuka

Čtyřhvězdičkový kemp leží severovýchodně od městečka Baška. Do jeho centra dojdete pohodlnou chůzí za patnáct minut po pobřežní promenádě. Kemp, který patří mezi nejkrásnější na Jadranu, je ukryt v zátoce s oblázkovou pláží. Nachází se tam moderní sociální zařízení, recepce, restaurace a dva tenisové kurty. V kempu nechybí ani připojení k internetu.

K oblíbeným lokalitám na Jadranu patří také poloostrov Pelješac, který leží v blízkosti starobylého Dubrovníku. Poloostrov je 65 kilometrů dlouhý a pouze 3 – 7 kilometrů široký. S pevninou je spojen úzkou šíjí u městečka Ston a samozřejmě i trajektem Ploče – Trpanj. Na poloostrově se nachází malebné městečko Orebič, které je známo jako domov mořeplavců. Ti si tam od 13. století stavěli krásné kamenné domy.

Kemp Perna

Kemp, který se pyšní čtyřmi hvězdami, leží asi čtyři kilometry od Orebiče. Přímo ve středisku začíná rozsáhlá oblázková pláž, ze které je krásný pohled na město Korčula. V areálu je recepce i obchod s potravinami. Nechybí tam ani kvalitní sociální zařízení a půjčovna sportovních potřeb.

 

Pokud byste svoji dovolenou strávili raději ve Francii, pak určitě zavítejte do městečka „četníků“ – Saint Tropez. Kromě nejznámější policejní stanice na světě můžete navštívit i „Zátoku milionářů“, která je jednou z nejatraktivnějších částí francouzské riviéry. Její atmosféru tvoří překrásné pláže, azurové moře a hlavně luxusní jachty.

Kemp Les Prairies de la Mer

Luxusní kemp uspokojí i náročné turisty. Nachází se přímo u moře v husté zeleni. K dispozici je tam několik restaurací, obchody, bufety a také plážové bary nebo diskotéky. Pro milovníky sportu je v pětihvězdičkovém areálu basketbalové, fotbalové i beach volejbalové hřiště, tenisové kurty i plocha pro aerobic.

 

Skvělé kempy nabízí také Itálie. Jeden takový se nachází na Palmové riviéře, která je pojmenovaná podle dlouhých alejí palem.

Kemp Riva Nuova

Čtyřhvězdičkový areál se nachází na okraji městečka Martinsicuro, asi jeden kilometr od centra a přímo u moře. Návštěvníkům je tam k dispozici bar, potraviny, pizzerie i dětský koutek. V kempu se konají animační programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Milovníci sportu jistě uvítají volejbalové a basketbalové hřiště, stolní tenis nebo tenisové kurty. Dominantou kempu jsou bazény s lehátky a slunečníky.

Nejkrásnější pláže Evropy

Mykonos (Řecko)

Mykonos je jedním z nejatraktivnějších řeckých ostrovů. Leží v Kykladském souostroví v Egejském moři. Vyznačuje se nádhernými plážemi se zlatým pískem, které jsou chráněny před větrem. Mykonos je díky kvalitním službám i vyšším cenám vyhledávaný světovými celebritami a domy si tam stavějí bohatí Řekové. Za prohlídku určitě stojí pozůstatky středověké benátské pevnosti Kastro, větrné mlýny a malé ostrovní vesničky.

Dalyan (Turecko)

Malé letovisko leží 25 kilometrů od Dalamanu. Turisty láká nejen na antické památky, bahenní lázně, ale i na nedalekou pláž Iztuzu. Na ní můžete zahlédnout vzácné karety obrovské, ohrožený druh mořské želvy.

Lampedusa (Itálie)

Na ostrově Lampedusa se nachází pláž Rabbit. Na své si tam přijdou nejen milovníci průzračné vody, ale i potápěči. Voda Středozemního moře je tam prý tak čistá, až si člověk myslí, že tam žádná není. Vhodná ke koupání je od května do konce září.

Islas Cíes (Španělsko)

Krásným španělským ostrovům místní přezdívají galicijský Karibik nebo také galicijské Seychelly. Souostroví o rozloze 440 kilometrů čtverečních skrývá jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Mezi ostrovy Monteagudo a Faro se táhne v délce 1200 metrů pláž Rodas s bělostně zářivým pískem. Na vzdálenější ostrov San Martiňo se turista dostane pouze vlastní lodí.

Es Grau (Menorca)

Písečná pláž Es Grau je vhodná pro rodiny s dětmi díky svému pozvolnému vstupu do vody. Z pláže je vidět i na Holubí ostrov o rozloze 0,52 kilometrů čtverečních. Přestože je v současné době neobydlený, pyšní se dvěma krásnými malými plážemi, na které je možné, nechat se dovézt člunem.

Swansea (Velká Británie)

Nádhernými plážemi se pyšní také Velká Británie. Jedny z nejhezčích se nacházejí v turistickém letovisku v jižním Walesu. Návštěvníci se mohou těšit na písčité zátoky a zálivy. Tamní pláže jsou v oblasti vyhlášené.

Ile de Porquerolles (Francie)

Na severovýchodním cípu ostrova Ile de Porquerolles se nachází úchvatná pláž Notre Dame. Azurové pobřeží tam voní borovicemi a eukalyptem. Většina ostrova je chráněna a tamní restaurace nabízejí denně čerstvě ulovené ryby.

Rada na cestu

Přestože se chystáte s obytným vozem k moři a těšíte se na slunečné počasí, přibalte si s sebou do kufru i něco teplejšího. Vezměte si alespoň jedny pevné a uzavřené boty a nepromokavou, vzdušnou bundu. Počasí se může totiž během pár hodin změnit a vy se v tričku a kraťasech jen těžko zahřejete. Navíc s obytným vozem málokdy zaparkujete v centru města, kde zůstanete delší dobu. Důležité je proto vzít si s sebou i oblečení vhodné na pobyt v přírodě.