TIP: Poznáváme Francii – 2-3. den – Poznáváme Paříž

Category : Letní dovolená, Tipy na cesty, Za poznáním · No Comments · by Bře 13th, 2015

Jako první doporučuje prostudovat webovou stránku http://www.vparizi.cz/doprava/jizdenky-a-listky-na-mhd-v-parizi. Z ní zjistíte, že nejbližší stanice Pařížské MHD (pěknou mapu najdete zde http://pariz.magicka-evropa.cz/images/metro.gif) jsou vzdálené jen pár stovek metrů od vašeho kempu.

Jaká místa v Paříži navštívit? Zde je několik webů, kde můžete čerpat inspiraci:

TIP: Poznáváme Francii – 1. den – Cesta do Paříže přes Německo do kempu Camping Paris Est – Homair Vacances

Category : Letní dovolená, Za poznáním · No Comments · by Bře 13th, 2015

První cílovou destinaci doporučujeme samozřejmě hlavní město Paříž. Poznat toto krásné město je za jeden den takřka nemožné, proto si rezervujeme 2 dny. Kde však zaparkovat a kempovat? Ideálním místem je kemp Camping Paris Est – Homair Vacances východně od Paříže. Fotogalerie a podrobné informace o tomto místě vč. cen najdete na stránkách populárního cestovatelského serveru www.camping.info. Bližší informace konkrétně o tomto kempu pak na adrese http://cs.camping.info/francie/ile-de-france/camping-paris-est-homair-vacances-7682. Domovská stránka kempu je www.homair.com/de/camping/paris-est. Adresa kempu je Camping Paris Est, 131 Boulevard des Alliés, 945.

TIP: Poznáváme Francii – plán cesty

Chcete prožít úžasnou dovolenou a uvidět přitom krásná místa? Vycestujte na 10 dní obytným vozem do Francie! Poznejte Paříž, Lyon, francouzskou riviéru, pláž Saint Tropez, památky a další krásná místa této země!

Zde je  plán cesty:

cr-nemecko-francie-italie-cr

Jedeme na zahraniční festival

Category : Tipy na cesty, Za poznáním · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Chystáte se s přáteli do zahraničí za zábavou a přemýšlíte nad dopravou? Pokud ano, máme pro vás řešení. Neutrácejte za drahé letenky a hotely a půjčte si od nás obytný vůz. Veškerý komfort budete mít pod jednou střechou. Navíc určitě uvítáte flexibilitu, kterou vám karavan poskytne.

Mikrobus? Ne obytný vůz.

V obytném voze najde pohodlí třeba i šest lidí najednou. Není proto nutné pronajímat si mikrobus. V něm si navíc na rozdíl od karavanu nebudete moci zajít na toaletu, vysprchovat se, pohodlně se vyspat na posteli nebo uvařit si večeři. Právě tyto věci vám na cestách nabídne pouze obytný vůz. Navíc ty luxusnější karavany jsou vybaveny i klimatizací, kterou v parných dnech i nocích zajisté uvítáte. A pokud by vám byla v karavanu zima, není problém si ani přitopit. Umožní vám to topení, které v našich karavanech najdete.

Taneční festivaly na Ibize

Chystáte se to v létě pořádně rozjet? Pokud ano, vyrazte s přáteli na Ibizu. Španělský ostrov je známý svými tanečními kluby.

Privilege

Noční klub Privilege se už 14 let pyšní titulem největší klub světa a je zapsán i v Guinnesově knize rekordů. Pojme až 10 000 návštěvníků. Výška stropu budovy dosahuje až 25 metrů a součástí klubu je i bazén. Privilege se stal oblíbeným klubem díky pártyManumission a návštěvníky do klubu láká i světoznámý DJ Tiesto. Privilege má otevřeno od června do září s tím, že párty začínají od půlnoci a končí kolem 6. hodiny ráno.

Amnesia

Taneční klub Amnesia se nachází 6 kilometrů od hlavního města Eivissa. Klub, který byl založen v roce 1970, vyhledávají lidé z celého světa. Jeho kapacita je až 5000 návštěvníků. Prostory amnesie jsou dokonale ozvučeny. Atmosféru doplňuje světelná a laserová show, speciální chladící dělo na suchý led a kouřové efekty. Klub se proslavil nejen světově proslulými dýdžeji, kteří tu hrají, ale i pěnovými párty. Klub je otevřen od června do října.

Es Paradis

Noční klub, který stojí v centru Sant Antoni od roku 1975, je nepřehlédnutelný. Jeho budova mát totiž tvar pyramidy. Tisíce lidí tam láká nejen unikátní interiér ve stylu římské dekadence, ale i otevírací skleněná střecha a samozřejmě i skvělý dýdžejové. Mezi nejpopulárnější akce patří Fiesta delAqua – vodní párty – při které se snížený taneční parket mění v bazén. Tři taneční parkety a deset barů pojmou až 3000 lidí.

Tomorrowland v Belgii

Nechce se vám s přáteli až na dalekou Ibizu a přesto byste rádi zažili pořádnou párty plnou zvučných jmen? Pokud ano, pak vyrazte na největší festival taneční hudby v Evropě na Tomorrowland v Belgii. Jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu na světě se koná u městečka Boom, na půl cesty mezi Bruselem a Antverpami. Ročně ho navštíví desetitisíce lidí a vstupenky na výjimečnou akci jsou vyprodány během pár vteřin. Zatímco v roce 2005, kdy festival začínal, rozdávali organizátoři lístky zdarma, dnes se o ně lidé doslova perou. Přestože jeden vyjde i na šest tisíc korun.

Všechna tato místa můžete navštívit v pohodlí prostorného karavanu, který je zárukou příjemného cestování s jedinečnou atmosférou. Ani jej nemusíte vlastnit, je dostupný pro každého – stačí si jej půjčit.

Cesty karavanem za poznáním

Category : Tipy na cesty, Za poznáním · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Státy s bohatou historií a vyhlášenými památkami

Obytné vozy mají jednu velkou výhodu – jste díky nim flexibilní. Dovolenou si tak můžete užít hned na několika místech. Navíc nemusíte řešit, kde budete spát, nebo kam si při cestách odskočíte na toaletu či pro večeři. Váš karavan bude totiž nejen vaším autem, ale i druhým domovem. A nebojte se velkých investic. Není nic jednoduššího, než si obytný vůz půjčit a projet s ním třeba Anglii, Francii, Itálii nebo Řecko. Státy s bohatou historií a úchvatnými památkami.

Anglie

Ostrovní stát, který se proslavil nejslavnějším sportem světa – fotbalem, nabízí milovníkům památek skutečné poklady. Při svých cestách si určitě nesmíte nechat ujít hlavní město – Londýn. Za návštěvu určitě stojí Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem britského panovníka a největší královskou pracovnou na světě. Podívat se musíte také na Big Ben – nejslavnější hodinovou věž nebo na Tower Bridge.

Kromě Londýna nabízí Anglie i řadu dalších unikátních památek. Například nejslavnější megalitickou stavbu na světě – Stonehenge, asi 13 kilometrů od Salisbury. Nejznámější částí této památky je kruh stojících několikatunových kamenů. Podle archeologů začala stavba vznikat 3100 let před naším letopočtem.

Za zhlédnutí určitě stojí i další zajímavá památka uprostřed přírody – Hadrianův val. Jde o kamenné a hliněné opevnění, které se táhne napříč severní Anglií, jižně od skotských hranic. 300 let tvořil tento val severní hranici římské říše a měl za úkol chránit jižní část země před nájezdy severních kmenů ze Skotska.

Francie

Jedněmi z nejkrásnějších památek světa se pyšní také Francie, především její hlavní město – Paříž. Už od konce 19. století je její dominantou Eifellova věž. Na vrchol 324 metrů vysoké stavby vedou tři výtahy. Z věže lze při jasném počasí vidět až do vzdálenosti 70 kilometrů. Další významnou památkou Paříže je Vítězný oblouk, který byl postaven z podnětu Napoleona na oslavu jeho vítězných bitev. Především v bitvě u Slavkova v roce 1805. V hlavním městě Francie stojí také nejznámější katedrála Notre-Dame. Před vchodem se nachází historický střed města, od něhož se oficiálně měří všechny vzdálenosti od Paříže.

Za prohlédnutí stojí i Versailles – zámek nedaleko Paříže s rozlehlými zahradami. Nejenže je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO, ale od roku 2002 získal Versailles ocenění za nejhezčí zámek v Evropě.

Asi 60 kilometrů jižně od Paříže leží městečko Fontainebleau. To se proslavilo nejen rozsáhlými lesy, ale i půvabným zámkem.

Itálie

Mezi karavanisty je oblíbená také Itálie. I tam se díky obytnému vozu podíváte po krásných památkách s bohatou historií. Mezi nejznámější patří Koloseum v Římě. Gladiátorským zápasům a mytologickým hrám tam přihlíželo až 50 tisíc sedících diváků. Ve středověku byla část zdiva rozebrána na stavbu nových domů. Kromě Kolosea stojí v Římě za podívání také Pantheon – nejzachovalejší antický chrám.

Při návštěvě Itálie musíte zavítat i do města Pisa. To se po celém světě proslavilo díky šikmé věži Torrependente. Její výstavba začala v roce 1173. Brzy se však začala naklánět – na opačnou stranu než dnes. Stavba byla po dostavění třetího patra pozastavena. O sto let později byla dostavěna do dnešní podoby. Věž, která měla být nejvyšší na světě, byla v roce 1987 i s okolním náměstím zapsána na seznam UNESCO.

Řecko

Řecko – jedna z nejstarších evropských civilizací – není jen o krásných plážích a čistém moři, ale nabízí i řadu historických památek. Můžete je navštívit díky obytnému vozu, který vám půjčíme.

Podívat se musíte například do Parthenónu na Akropoli. Zbytky tohoto velkého paláce stojí na vršku nad Athénami. Zasvěcen byl bohyni Athéně Parthenos.

Nejen sportovní nadšenci by si neměli nechat ujít Olympii. Město, které proslavily olympijské hry.Ty vůbec první se tam konaly v roce 776 před naším letopočtem.

Když už budete cestovat do Řecka, zavítejte i do klášterů Meteora. Nacházejí se na vrcholcích slepencových skal v oblasti Thesálie. Jako první byl postaven klášter Metamorfosis v polovině 14. století na skále ve výšce 534 metrů nad mořem.

Tipy

Dříve než vyrazíte na cestu karavanem po krásách evropských měst, podívejte se, kde můžete svůj vůz při prohlížení památek odstavit. Pomohou vám v tom tyto internetové stránky kempů po Evropě http://www.eurocampings.co.uk/. Pokud se chystáte za památkami a v cestě vám „stojí“ moře, podívejte se na internetovou stránku http://www.aferry.cz/. Najdete tam užitečné informace o trajektech.