Budeme tam jezdit i na kolech?

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

jizda-na-kole

Kupte si klasickou mapu

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

nmapa-francie

Podívejte se na videa z toho místa

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

Vytvořte si nástěnku na pinterest.com

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

Sledujte nástěnku France uživatele Vladimír na Pinterestu.

Nejlepší obrázky si vytiskněntě a připíchněte na běznou korkovou nástěnku, nebo vision board.

Vyber si místa v okolí kampu, které by si chtěl navštívit

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

Navštivte cílové destinace na Google maps

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

Čím začít: Vyhledej si cíle, které chceš navštívit?

Category : Nezařazené · No Comments · by Úno 26th, 2015

Jedeme na zahraniční festival

Category : Tipy na cesty, Za poznáním · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Chystáte se s přáteli do zahraničí za zábavou a přemýšlíte nad dopravou? Pokud ano, máme pro vás řešení. Neutrácejte za drahé letenky a hotely a půjčte si od nás obytný vůz. Veškerý komfort budete mít pod jednou střechou. Navíc určitě uvítáte flexibilitu, kterou vám karavan poskytne.

Mikrobus? Ne obytný vůz.

V obytném voze najde pohodlí třeba i šest lidí najednou. Není proto nutné pronajímat si mikrobus. V něm si navíc na rozdíl od karavanu nebudete moci zajít na toaletu, vysprchovat se, pohodlně se vyspat na posteli nebo uvařit si večeři. Právě tyto věci vám na cestách nabídne pouze obytný vůz. Navíc ty luxusnější karavany jsou vybaveny i klimatizací, kterou v parných dnech i nocích zajisté uvítáte. A pokud by vám byla v karavanu zima, není problém si ani přitopit. Umožní vám to topení, které v našich karavanech najdete.

Taneční festivaly na Ibize

Chystáte se to v létě pořádně rozjet? Pokud ano, vyrazte s přáteli na Ibizu. Španělský ostrov je známý svými tanečními kluby.

Privilege

Noční klub Privilege se už 14 let pyšní titulem největší klub světa a je zapsán i v Guinnesově knize rekordů. Pojme až 10 000 návštěvníků. Výška stropu budovy dosahuje až 25 metrů a součástí klubu je i bazén. Privilege se stal oblíbeným klubem díky pártyManumission a návštěvníky do klubu láká i světoznámý DJ Tiesto. Privilege má otevřeno od června do září s tím, že párty začínají od půlnoci a končí kolem 6. hodiny ráno.

Amnesia

Taneční klub Amnesia se nachází 6 kilometrů od hlavního města Eivissa. Klub, který byl založen v roce 1970, vyhledávají lidé z celého světa. Jeho kapacita je až 5000 návštěvníků. Prostory amnesie jsou dokonale ozvučeny. Atmosféru doplňuje světelná a laserová show, speciální chladící dělo na suchý led a kouřové efekty. Klub se proslavil nejen světově proslulými dýdžeji, kteří tu hrají, ale i pěnovými párty. Klub je otevřen od června do října.

Es Paradis

Noční klub, který stojí v centru Sant Antoni od roku 1975, je nepřehlédnutelný. Jeho budova mát totiž tvar pyramidy. Tisíce lidí tam láká nejen unikátní interiér ve stylu římské dekadence, ale i otevírací skleněná střecha a samozřejmě i skvělý dýdžejové. Mezi nejpopulárnější akce patří Fiesta delAqua – vodní párty – při které se snížený taneční parket mění v bazén. Tři taneční parkety a deset barů pojmou až 3000 lidí.

Tomorrowland v Belgii

Nechce se vám s přáteli až na dalekou Ibizu a přesto byste rádi zažili pořádnou párty plnou zvučných jmen? Pokud ano, pak vyrazte na největší festival taneční hudby v Evropě na Tomorrowland v Belgii. Jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu na světě se koná u městečka Boom, na půl cesty mezi Bruselem a Antverpami. Ročně ho navštíví desetitisíce lidí a vstupenky na výjimečnou akci jsou vyprodány během pár vteřin. Zatímco v roce 2005, kdy festival začínal, rozdávali organizátoři lístky zdarma, dnes se o ně lidé doslova perou. Přestože jeden vyjde i na šest tisíc korun.

Všechna tato místa můžete navštívit v pohodlí prostorného karavanu, který je zárukou příjemného cestování s jedinečnou atmosférou. Ani jej nemusíte vlastnit, je dostupný pro každého – stačí si jej půjčit.

Tipy na zimní dovolenou

Category : Tipy na cesty, Zimní dovolená · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Nejlepší sjezdovky Evropy

Svatý Mořic (Švýcarsko)

Nejslunečnější místo Švýcarska nabízí hned tři lyžařské zóny, které jsou propojené. Milovníci zimních sportů tam najdou vyžití na sjezdovkách o celkové délce 350 kilometrů. Pouze třetina svahů má označení modrá, tedy lehká. Zbývající jsou červené a černé – pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. K nejtěžším patří olympijská sjezdovka z vrcholu Corviglie.

Val Gardena (Itálie)

Nejoblíbenější lyžařská oblast Itálie vyhrála řadu anket o nejlepší zimní středisko. Lidem nabízí výborné podmínky. Lyžaři tam najdou dohromady 175 kilometrů propojených sjezdovek. Ve Val Gardena si zájemci mohou vyzkoušet sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech – Gardenissima.

Zillertal (Rakousko)

Údolí Zillertal představuje jednu z největších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp. Region nabízí návštěvníkům 662 kilometrů sjezdovek. Největšími propojenými oblastmi jsou ZillertalArena a Hochzillertal. Tamní ledovec Hintertux(3 250 metrů) nabízí jako jediný ledovec v Rakousku celoroční lyžování.

Chamonix (Francie)

Chamonix je pro Čechy jedno z nejlépe dostupných francouzských lyžařských středisek. Je to malebné horské město, nad kterým se tyčí úchvatný masiv Mont Blanku. Chamonix je oblíbeným místem všech milovníků jízdy ve volném terénu. Světoznámý sjezd „ValléeBlanche“ se svými dvaceti kilometry jízdy panenskou přírodou je celoživotní zážitek. Doporučuje se však pouze za doprovodu zkušeného horského průvodce.

Kempy v oblíbených lyžařských střediscích

Kemp v SaasFee (Švýcarsko)

Kromě vyhlášeného střediska Svatý Mořic patří ve Švýcarsku k oblíbeným místům lyžařů také Perla Alp SaasFee. Provoz na tomto ledovci, který se rozkládá mezi nejvyššími vrcholky švýcarských alp – pouhých dvacet kilometrů od vrcholu Matterhorn – je nepřetržitý. Karavanem, který je výhodný si na cestu půjčit, tam tak můžete vyrazit celoročně. Parkování je možné na rozlehlém parkovišti, které se nachází před vjezdem do města. V ceně jsou toalety s tekoucí vodou, za příplatek je elektrická přípojka. U parkoviště je navíc zastávka Skibusu. Protože do střediska vede typická horská cesta, řetězy jsou nezbytné.

Kemp „Trojúhelník“ (Rakousko)

Kemp je zasazený v malebné vesnici Ried, která leží 880 metrů nad mořem. Nachází se v pohraničí Rakouska, Itálie a Švýcarska. Vytváří tak ideální výchozí bod. Kemp se nachází ve středu šesti lyžařských středisek, mezi které patří například Venet, ledovec Kaunertal nebo Fendler. K parkování je v kempu vyhrazeno sedmdesát míst.

Hinterstoder (Rakousko)

Hinterstoder patří mezi rodinné lyžařské středisko. Parkoviště pro karavany se nachází hned u příjezdu do městečka a má rozlohu asi deset tisíc metrů čtverečních. Výhodou je, že leží v blízkosti sjezdovky. Na parkovišti jsou toalety a nedaleko i samoobsluha.

 

Ski CampingCorones (Itálie)

Místo je ideálním výchozím bodem pro milovníky zimních sportů. Kemp se nachází v moderní lyžařské oblasti Kronplatz, který tvoří devadesát kilometrů sjezdovek. Kromě toho lze v širokém okolí využívat i běžecké stopy nebo sáňkařské dráhy. V kempu je místo nejen pro karavan, ale i pro auta.

Půjčovny lyží

Pokud vyrážíte na hory a nemáte vlastní vybavení, nemusíte zoufat. V dnešní době jsou velmi rozšířené půjčovny lyží i snowboardů. Navíc řada velkých řetězců má i vlastní webové stránky, na kterých je možně rezervovat si vybavení online ještě před cestou. Takový postup má hned několik výhod. Například ušetříte čas v den příjezdu do střediska, protože sivybavení už jen vyzvednete. Určitě si předem porovnejte ceníky jednotlivých půjčoven. Narazíte totiž na velké rozdíly. Obecně platí, že pronájem lyží je dražší ve velkých střediscích.

Výhody obytného vozu

Přestože velká lyžařská střediska nabízejí návštěvníkům z celého světa luxusní hotely a penziony plné komfortu, ne každý si to může dovolit. A právě obytný vůz je ideálním řešením, jak strávit dovolenou v krásném prostředí oblíbených lyžařských středisek za rozumnou cenu. To, co v kempu zaplatíte za sedm dní, dáte v horském hotelu i za jednu noc.

maxcaravan-blog-banner

Tipy na letní cestování

Category : Letní dovolená, Tipy na cesty · No Comments · by Úno 23rd, 2015

Dovolená u moře

Tisíce Čechů míří každoročně za sluníčkem do Chorvatska. To se pyšní nejen čistým mořem a oblázkovými plážemi, ale i nádhernou přírodou. K oblíbeným lokalitám patří ostrov Krk. Ubytovat se tam můžete v hotelech, penzionech nebo apartmánech, ale také v kempech pro karavany. Pokud nemáte dost peněz na vlastní vůz, není v dnešní době nic snazšího než si ho vypůjčit.

Kemp Bunculuka

Čtyřhvězdičkový kemp leží severovýchodně od městečka Baška. Do jeho centra dojdete pohodlnou chůzí za patnáct minut po pobřežní promenádě. Kemp, který patří mezi nejkrásnější na Jadranu, je ukryt v zátoce s oblázkovou pláží. Nachází se tam moderní sociální zařízení, recepce, restaurace a dva tenisové kurty. V kempu nechybí ani připojení k internetu.

K oblíbeným lokalitám na Jadranu patří také poloostrov Pelješac, který leží v blízkosti starobylého Dubrovníku. Poloostrov je 65 kilometrů dlouhý a pouze 3 – 7 kilometrů široký. S pevninou je spojen úzkou šíjí u městečka Ston a samozřejmě i trajektem Ploče – Trpanj. Na poloostrově se nachází malebné městečko Orebič, které je známo jako domov mořeplavců. Ti si tam od 13. století stavěli krásné kamenné domy.

Kemp Perna

Kemp, který se pyšní čtyřmi hvězdami, leží asi čtyři kilometry od Orebiče. Přímo ve středisku začíná rozsáhlá oblázková pláž, ze které je krásný pohled na město Korčula. V areálu je recepce i obchod s potravinami. Nechybí tam ani kvalitní sociální zařízení a půjčovna sportovních potřeb.

 

Pokud byste svoji dovolenou strávili raději ve Francii, pak určitě zavítejte do městečka „četníků“ – Saint Tropez. Kromě nejznámější policejní stanice na světě můžete navštívit i „Zátoku milionářů“, která je jednou z nejatraktivnějších částí francouzské riviéry. Její atmosféru tvoří překrásné pláže, azurové moře a hlavně luxusní jachty.

Kemp Les Prairies de la Mer

Luxusní kemp uspokojí i náročné turisty. Nachází se přímo u moře v husté zeleni. K dispozici je tam několik restaurací, obchody, bufety a také plážové bary nebo diskotéky. Pro milovníky sportu je v pětihvězdičkovém areálu basketbalové, fotbalové i beach volejbalové hřiště, tenisové kurty i plocha pro aerobic.

 

Skvělé kempy nabízí také Itálie. Jeden takový se nachází na Palmové riviéře, která je pojmenovaná podle dlouhých alejí palem.

Kemp Riva Nuova

Čtyřhvězdičkový areál se nachází na okraji městečka Martinsicuro, asi jeden kilometr od centra a přímo u moře. Návštěvníkům je tam k dispozici bar, potraviny, pizzerie i dětský koutek. V kempu se konají animační programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Milovníci sportu jistě uvítají volejbalové a basketbalové hřiště, stolní tenis nebo tenisové kurty. Dominantou kempu jsou bazény s lehátky a slunečníky.

Nejkrásnější pláže Evropy

Mykonos (Řecko)

Mykonos je jedním z nejatraktivnějších řeckých ostrovů. Leží v Kykladském souostroví v Egejském moři. Vyznačuje se nádhernými plážemi se zlatým pískem, které jsou chráněny před větrem. Mykonos je díky kvalitním službám i vyšším cenám vyhledávaný světovými celebritami a domy si tam stavějí bohatí Řekové. Za prohlídku určitě stojí pozůstatky středověké benátské pevnosti Kastro, větrné mlýny a malé ostrovní vesničky.

Dalyan (Turecko)

Malé letovisko leží 25 kilometrů od Dalamanu. Turisty láká nejen na antické památky, bahenní lázně, ale i na nedalekou pláž Iztuzu. Na ní můžete zahlédnout vzácné karety obrovské, ohrožený druh mořské želvy.

Lampedusa (Itálie)

Na ostrově Lampedusa se nachází pláž Rabbit. Na své si tam přijdou nejen milovníci průzračné vody, ale i potápěči. Voda Středozemního moře je tam prý tak čistá, až si člověk myslí, že tam žádná není. Vhodná ke koupání je od května do konce září.

Islas Cíes (Španělsko)

Krásným španělským ostrovům místní přezdívají galicijský Karibik nebo také galicijské Seychelly. Souostroví o rozloze 440 kilometrů čtverečních skrývá jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Mezi ostrovy Monteagudo a Faro se táhne v délce 1200 metrů pláž Rodas s bělostně zářivým pískem. Na vzdálenější ostrov San Martiňo se turista dostane pouze vlastní lodí.

Es Grau (Menorca)

Písečná pláž Es Grau je vhodná pro rodiny s dětmi díky svému pozvolnému vstupu do vody. Z pláže je vidět i na Holubí ostrov o rozloze 0,52 kilometrů čtverečních. Přestože je v současné době neobydlený, pyšní se dvěma krásnými malými plážemi, na které je možné, nechat se dovézt člunem.

Swansea (Velká Británie)

Nádhernými plážemi se pyšní také Velká Británie. Jedny z nejhezčích se nacházejí v turistickém letovisku v jižním Walesu. Návštěvníci se mohou těšit na písčité zátoky a zálivy. Tamní pláže jsou v oblasti vyhlášené.

Ile de Porquerolles (Francie)

Na severovýchodním cípu ostrova Ile de Porquerolles se nachází úchvatná pláž Notre Dame. Azurové pobřeží tam voní borovicemi a eukalyptem. Většina ostrova je chráněna a tamní restaurace nabízejí denně čerstvě ulovené ryby.

Rada na cestu

Přestože se chystáte s obytným vozem k moři a těšíte se na slunečné počasí, přibalte si s sebou do kufru i něco teplejšího. Vezměte si alespoň jedny pevné a uzavřené boty a nepromokavou, vzdušnou bundu. Počasí se může totiž během pár hodin změnit a vy se v tričku a kraťasech jen těžko zahřejete. Navíc s obytným vozem málokdy zaparkujete v centru města, kde zůstanete delší dobu. Důležité je proto vzít si s sebou i oblečení vhodné na pobyt v přírodě.