5 úžasných kempů v Evropě

Kempování se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Mnoho mladých rodin dává přednost dovolené strávené v kempu před standardní dovolenou v hotelu. A důvodem jsou nejen finance, ale také to, že kempy často bývají na klidných místech v těsné blízkosti přírody nebo jiných pozoruhodností.

5-nejkrasnejsich-kempu-evropy

Další výhodou u takto strávené dovolené je určitá nezávislost. Pokud vás kemp a jeho okolí začne nudit, není nic jednoduššího než se sbalit a vyměnit ho za jiný. V kempech je obvykle možné se ubytovat ve stanech, chatkách, karavanech, obytných vozech, anebo v rámci maximálního splynutí s přírodou, a pokud to počasí umožňuje, pod širákem. Mnoho provozovatelů kempů také nabízí různé sportovní vyžití a animační programy.

Pokud se tedy zrovna chystáte někam na dovolenou v zahraničí a nejste plně rozhodnuti, tak vám směle doporučujeme zvážit tuto možnost. Pro vaše děti to rozhodně bude příjemná změna a zažijí větší dobrodružství než v případě ubytování v rozsáhlém hotelovém komplexu. Připravili jsme pro vás 5 tipů na opravdu věhlasné kempy v rámci celé Evropy, které se mohou pyšnit spoustou kladných referencí.

Camping De Wildhoeve (Holandsko)

Více informací na: http://www.wildhoeve.nl

dewildhove_foto

Holandsko je opravdovou kolébkou kempování. Dá se s nadsázkou tvrdit, že téměř každý Holanďan kempuje a kempuje rád. Tento fakt samozřejmě odráží i vysoké standardy a komfort kempování v této zemi. Kemp De Wildhoeve je vhodný pro mladé rodiny s dětmi, jelikož je obklopený krásnou a divokou přírodou. V kempu a jeho okolí je spousta atrakcí a specialitou je subtropický krytý bazén, který pobaví nejen vaše děti, ale zaručeně i vás.

V kempu je samozřejmě veškeré potřebné zázemí. Samozřejmostí jsou také přípojky vody a energie pro autokempování, čisté moderní sprchy a sociální zařízení. V areálu je příjemná restaurace, kde je možné poobědvat, povečeřet, nebo jen posedět večer s přáteli u sklenky dobrého vína. Tento kemp je vhodný pro aktivní a sportovně založené rodiny. Je zde hřiště pro plážový volejbal, BMX trať, tenisové kurty, divadlo a mnoho dalšího.

Okolí také umožňuje různé sportovní aktivity a kulturní vyžití. Mezi ty nejčastější patří výlety do přírody a cykloturistika. V této oblasti je mnoho památek. Za zmínku stojí překrásný palác Royal Forestry “Het Loo” s rozsáhlými zámeckými zahradami a parkem. Palác se nachází na severozápadním okraji města Apeldoorn. Návštěvník si zde může prohlédnout expozici kočárů, automobilů, saní a uniforem. V De Wildhoeve si znovu budete připadat jako na opravdové dovolené.

Camping Resort Sangulí Salou (Španělsko)

Více informací na: http://www.sanguli.es/

Sanguli-Salou_foto

Španělsko je stále velmi vyhledávanou letní destinací a nachází se zde proto i mnoho kvalitních kempů. Vybrali jsme pro vás kemp, o kterém jsme přesvědčeni, že uspokojí potřeby i toho nejnáročnějšího hosta.

Kemp Resort Sangulí Salou se nachází na slunném pobřeží Costa Daurada, asi sto kilometrů jižně od Barcelony. Tato oblast je učiněný ráj pro milovníky moře a historických památek. Poblíž je známé přístavní město Tarragona. Najdete zde mnoho pamětihodností z období starého Říma. Například starobylé náměstí Placa de la Font, nebo známou výstavu figurín Casa de la Festa. V jihozápadní části města je věhlasná čtvrť Serrano s vysokou koncentrací restaurací vyhlášených známým španělským jídlem paella (mořské plody s rýží).

Samotný kemp nabízí maximální luxus a pohodlí. Ubytování je zde možné ve vlastních stanech. Jsou tu také zasíťovaná místa pro karavany se všemi přípojkami. Nebo se můžete ubytovat v luxusních karavanech různých typů a velikostí. K dispozici jsou i vybavené bungalovy.

V kempu jsou 3 bazény, nákupní zóna, sportovní areál a amfiteátr. V bazénech vaše děti jistě zabaví různé skluzavky, tobogány a výzdoba ve stylu starého Říma. V nákupním centru se potom nachází obchod s potravinami, vlastní pekárna, prádelna a krámek se suvenýry. Sportovní areál tvoří různá hřiště, kde je možné si zahrát plážový volejbal, basketbal a minigolf. Nebo navštívit posilovnu, či trampolíny. V amfiteátru se odehrává většina vystoupení a animačních programů pro děti a mládež. Pro dospělé jsou tu večer otevřeny různé plážové kluby, taneční akce, exhibice a sportovní události.

Nutno opět podotknout, že tento kemp opravdu uspokojí potřeby snad každého návštěvníka, jelikož je celý bezbariérový.

Südsee-Camp (Německo)

Více informací na: http://www.suedsee-camp.de/

suedsee-camp_foto

Tento 5 – hvězdičkový kemp se nachází v Dolním Sasku, v těsné blízkosti krásné vesničky zvané Wietzendorf. Je obklopen lesy a rozkvetlými loukami. Přímo u kempu se nachází překrásné 3,5 hektaru velké jezero s bílými písčitými plážemi a průzračně čistou vodou.

Kemp nabízí několik možností ubytování. Bydlet můžete ve vlastních stanech, bungalovech, nebo v zařízených karavanech a obytných vozech, pro které tu samozřejmě jsou připraveny kompletně zasíťované místa.

V areálu kempu najdou vyžití, jak dospělí, tak děti. Věřte tomu, že se rozhodně nudit nebudete! Nachází se zde krytý bazén s divokou vodou, simulátorem vln a tobogány. Dále tu jsou vířivky, sauny a dětský koutek. Ty odvážnější jistě pobaví lanové centrum. A ty tvořivé zase kreativní studio, kde si mohou děti i dospělí vyzkoušet různá řemesla.

Dospělí si mohou vychutnat večery při pohodové hudbě spojené s tancem, nebo třeba barmanskou show. Kemp nabízí široký výběr restaurací a obchodů. Z kempu jsou pořádány fakultativní výlety na různé muzikály do Hamburku, nebo do zoologické zahrady.

Kemp Südsee-Camp není navštěvován pouze přes letní sezónu, jak to tak běžně u kempů bývá, ale je možné se zde ubytovat i třeba v lednu a užívat si zde zimních radovánek a lyžování v nedalekém lyžařském areálu v Obertauernu.

Hvidbjerg Strand Feriepark (Dánsko)

Více informací na: http://www.hvidbjerg.dk/

Hvidbjerg-Strand-Feriepark_foto

Další 5 – hvězdičkový kemp, který můžeme vřele doporučit i těm nejnáročnějším, se nachází na jedné z nekrásnějších pláží podél západního pobřeží Severního moře v Dánsku. Tato pláž se vyznačuje příjemným bílým pískem a mělkým mořem, což je vhodné především pro rodiny s malými dětmi, které si chtějí užit luxus a nezávislost. Kemp svým hostům nabízí ubytování v chatkách, obytných vozech a ve vlastních karavanech na plážích se všemi potřebnými přípojkami.

Pro rodiče se v kempu nabízí bohaté relaxační vyžití. Za zmínku určitě stojí velké wellness centrum, které tvoří mnoho druhů saun, spa, bazénků pro odpočinek a relaxaci, bazénu se slanou vodou, vyhřívané lavice a exklusivní sauny s výhledem na moře. Dále jsou zde parní lázně, bylinné lázně a bahenní koupele. Ženy jistě uvítají služby kosmetického salónu, pedikúru, manikúru, depilaci a různé druhy masáží. Prostě dokonalý zážitek pro celé vaše tělo i ducha.

Na děti se v kempu Hvidbjerg Strand Feriepark samozřejmě také myslelo. Asi největší atrakcí pro ně bude vodní park, který mimo jiné nabízí krytý bazén, tobogány, horskou dráhu a tzv. „černou díru“ se světlem a zvukovými efekty. Pro ty nejmenší je ve vodním parku brouzdaliště a 70 metrů dlouhá skluzavka. A pro ty dospívající se večer konají pool disco party.

Vodním parkem zábava pro děti v tomto kempu rozhodně nekončí. Za zmínku určitě stojí Play City, což je takový malý dětský ráj, kde se nachází např. horolezecká stěna, různé trampolíny, lego koutek, hřiště, skládací hrady, vodní a lesní hřiště a indiánské tábořiště.

Důležitou informací pro tatínky, až si budou chtít chvíli odpočinout od ženy a dětí, je, že v areálu kempu se nalézá jezero, kde je rybolov pro hosty zcela zdarma. Můžete si tedy ulovit svou vlastní večeři a případně se zúčastnit jednoho z rybářských klání. Pokud nejste zrovna rybářem, tak vás zázemí kempu možná zláká na vlastní golfové hřiště, nebo westernové městečko.

Pokud vám ještě po tom všem zbude trocha energie a času, tak i samotné okolí kempu vybízí k různým aktivitám. Kemp je obklopen krásnou krajinou s bohatou faunou i flórou. Můžete tedy podnikat pěší nebo cyklo výlety do okolí, nebo shlédnout místní krajinu ze sedla na koně.

Jestli hledáte luxus s přemírou různých zážitků, tak je tento kemp pro vás tou správnou volbou.

Camping Residence Sägemühle (Itálie)

Více informací na: http://www.campingsaegemuehle.com/

Camping_Residence_Sagemuhle_foto

Krásný kemp nalézající se v Jižním Tyrolsku v rekreační oblasti národního parku Stelvio Prato si vás získá svým okolím a půvabnou přírodou. Kemp nabízí letní i zimní provoz. Ubytovat se zde můžete samozřejmě ve vlastním stanu, karavanu, nebo obytném voze. Jinak je ale možné ubytování ve vybavených chatkách, bungalovech, karavanech, anebo v apartmánech s krásným výhledem.

V areálu je velký venkovní bazén s obřím tobogánem a skluzavkou. Hned vedle je bazén pro ty nejmenší, velká sluneční louka, snack bar a dětské hřiště.

Kemp je hojně vyhledáván a opakovaně navštěvován především pro své atraktivní okolí. Horský terén přímo vybízí k turistickým aktivitám. S dětmi se tu dají podnikat všemožné lehčí výlety. Můžete si vyzkoušet místní tradiční řemesla s přírodními materiály, navštívit okolní partnerské farmy, zúčastnit se dobrodružné soutěže o hledání pokladu, nebo třeba podniknout cyklistický výlet na hrad.

Místní lesy uchovávají mnoho přírodních pokladů, ať už se jedná o floru, anebo o faunu. Strávíte zde dovolenou uprostřed přírody s přímým přístupem na upravené turistické a cyklistické trasy. Pro vyznavače adrenalinových sportů je tu také mnoho horolezeckých tras a mohou si vyzkoušet i paragliding.

Ubytování v kempu je možné i přes zimní sezónu. V okolí jsou četná lyžařská střediska, sáňkařská dráha a kluziště. I v zimě se tu dá provozovat turistika. Podnikají se skialpové túry, nebo výšlapy na sněžnicích. Každopádně tento kemp je vhodný pro všechny aktivní rodiny, které chtějí žít naplno a relaxovat v harmonickém souladu s přírodou.

maxcaravan-blog-banner

SHARE :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>